۱۳۹۷ فروردین ۲۱, سه‌شنبه

هواوی درباره دوربین سه گانه هواوی پی 20 پرو دروغ می‌گوید!

[ad_1]


21 فروردین 97 ساعت 19:30

تیم iFixit به تازگی گوشی هواوی پی 20 را کالبدشکافی کرده است. به ادعای این گروه، کمپانی هواوی در مورد دوربین سه گانه هواوی پی 20 پرو (Huawei P20 Pro) و تجهیز دو سنسور آن به لرزشگیر مبتنی بر هوش مصنوعی دروغ می‌گوید!


کمپانی هواوی چند روز پیش رسما از جدیدترین پرچمداران سری P20 شامل دو مدل پی 20 و پی 20 پرو خود پرده برداری کرد. در این بین، دوربین سه گانه هواوی پی 20 پرو را باید یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های این گوشی اندرویدی بالارده بدانیم. این ماژول دوربین شامل یک سنسور 40 مگاپیکسلی رنگی، یک سنسور 20 مگاپیکسلی سیاه و سفید و یک سنسور 8 مگاپیسکلی تله فوتو است.


پس از اینکه گوشی جدید هواوی توسط تیم iFixit کالبدشکافی شد، حالا مشخص شده است که هر 3 لنز دوربین سه گانه هواوی پی 20 پرو به لرزشگیر اپتیکال عکس (OIS) مجهز هستند. این سیستم لرزشگیر مانع از این می‌شود که حتی وقتی در حال عکاسی با دوربین گوشی خود دست شما کمی بلرزد هم تصویر تاری ثبت نخواهد شد.


کالبدشکافی دوربین سه گانه هواوی پی 20 پرو


دروغ هواوی درباره دوربین سه گانه هواوی پی 20 پرو


این درحالیست که کمپانی هواوی وجود OIS را تنها در دوربین تله فوتو 8 مگاپیکسلی این گوشی تایید کرده بود. این سازنده ادعا می‌کند دو سنسور دیگر با تکیه بر واحد پردازش عصبی (که ما در سایت‌ها با عنوان لرزشگیر مبتنی بر هوش مصنوعی عکس در مورد آن شنیده‌ایم) خود جلوی لرزش تصویر را می‌گیرند. اما حالا تیم iFixit با کالبدشکافی دوربین سه گانه هواوی پی 20 پرو دریافته که هر سه لنز دوربین از لرزشگیر اپتیکال برخوردار‌ند. بنابراین واحد پردازش عصبی (NPU) در این گوشی تنها می‌تواند بر روی مواردی همچون پیش‌بینی فوکوس، فیلترهای مختلف نظیر بوکه و یا تنظیم خودکار دوربین برای 19 صحنه‌ی مختلف اعمال نفوذ کند.از آنجایی که جایگزین کردن نمایشگر به معنای از بین بردن دو لایه چسبنده است، iFixit به قابل تعمیر بودن هواوی پی 20 پرو امتیاز 4 از 10 را داده است. از دیگر مشکلاتی که با کالبدشکافی مشخص شده می‌توان به در معرض خطر قرار دادن قاب جلویی و پشتی و از جا برداشتن سرسختانه باتری اشاره کرد. در سمت مثبت قضیه، باید گفت که این محصول در واقع ماژولار بوده و هر قطعه از آن را می‌توان به صورت مستقل جایگزین کرد.

[ad_2]

لینک منبع

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر